Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Woody Allen i deszczowy Nowy Jork

„Chcieliśmy, aby deszcz stał się w tym obrazie filmowym symbolem romansu i miłości. Nowy Jork jest przepiękny w te szare, mgliste i deszczowe dni. Dzięki niemu miasto staje się czyste, jakby rozświetlone” – powiedział o swoim najnowszym filmie Woddy Allen. I takie jest to miasto w najnowszym filmie mistrza W deszczowy dzień w Nowym Jorku.
To już trzeci wspólny projekt Allena i Vittorio Storaro, wielokrotnie nagradzanego operatora kamery. W obsadzie filmu – jak zawsze – zobaczymy wiele gwiazd, a są wśród nich: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber.

Bohaterami najnowszej komedii romantycznej Allena jest para zakochanych studentów: Gatsby (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning). Ashleigh ma przeprowadzić wywiad do uczelnianej gazetki ze znanym reżyserem. W tym celu musi pojechać do Nowego Jorku. Gatsby uznaje to za świetny pomysł i doskonałą okazję, aby spędzić romantyczny weekend w mieście. Chłopak chce pokazać swojej dziewczynie rodzinne, pełne uroku miasto. Jednak plany lubią się zmieniać, tak jak pogoda. Podczas wywiadu reżyser (Liev Schreiber) opowiada Ashleigh nie tylko o swoich filmach, ale też o swoim życiu i kryzysie, który przechodzi. Spontanicznie zaprasza dziewczynę na pokaz swojego najnowszego filmu, co sprawia, że plany zakochanej pary muszą się zmienić. Podczas gdy Ashleigh zostaje wciągnięta w wir nowojorskiego artystycznego życia, Gatsby włóczy się sam po skapanym w deszczu mieście. Ale i on wkrótce znajdzie towarzystwo.

W lśniącym od deszczu i rozmarzonym Nowym Jorku Gatsby i Ashleigh odkryją kim są i co naprawdę ich łączy. Woody Allen tak to posumował: „Jakby to Gatsby ujął: miasto rządzi się własnymi prawami. Czas jest zawsze przeciwko nam. Możemy próbować nim zarządzać, manipulować w pewnym stopniu, ale na końcu, okazuje się, że tak naprawdę nie możemy”.

Dla sympatyków twórczości Allena będzie to kolejna kinowa uczta. Film skrzy humorem, wyszukanym dowcipem, komicznymi zwrotami akcji i doskonałą grą aktorską.

Zapraszamy do kina Atlantic.

 

 

Obsada: Timothee Chalamet (Gatsby), Elle Fanning (Ashleigh), Selena Gomez (Chan), Jude Law (Ted Davidoff), Diego Luna (Francisco Vega), Liev Schreiber (Roland Pollard), Annaleigh Ashford (Lily), Rebeca Hall (Connie), Will Rogers (Hunter), Kelly Rohrbach (Terry)

Reżyseria i scenariusz: Woody Allen

Producent: Letty Aronson, Erika Aronson
Scenografia: Santo Loquasto
Zdjęcia: Vittorio Storaro

 

Dystrybucja: Kino Świat

 

Źródło zdjęć: zdjęcie tytułowe Pexels, plakat – materiały prasowe

 

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...