Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Wakacje od siebie

Ile razy słyszymy od siebie i innych: „jestem zmęczona”, „jestem zmęczony”, „potrzebuję odpocząć”. Nieustanne narzekanie na zmęczenie i chęć odpoczynku. Męczy nas praca, nasze sprawy, nasze obowiązki, codzienność i rutyna. Zawsze męczy nas wszystko inne, rzadziej męczymy się sami sobą. Jak często chcemy odpocząć od siebie samych? Czy umiemy to robić? Czy chcemy tego? Czy jest nam to do czegokolwiek potrzebne?

 

W poszukiwaniu odpoczynku

 

Źródłem zmęczenia jest wszystko poza nami. Odczuwamy zmęczenie na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Częstokroć jesteśmy przekonani, że doskonale wiemy, gdzie znajduje się przyczyna naszego zmęczenia. Wskazujemy placem na wszystko to, co czyni nas zmęczonymi. Czy na pewno tak jest? Może to my sami skazujemy siebie na wieczne zmęczenie.

 

Wymarzona destynacja – bezludna wyspa

 

Odpoczywanie jest wielką umiejętnością. Jesteśmy na plaży, leżymy na leżaku i kąpiemy w słońcu, ale myślami jesteśmy często nie tam, gdzie wybraliśmy się na wakacje. Cień na wakacyjne promienie słońca rzucają nasze myśli, które wakacji nie mają. One pędzą, pojawią się znienacka i nie pozwalają nam odetchnąć chociaż na chwilę. Ciągle są. Zaczynamy się martwić, że nie jesteśmy w stanie odciąć się od tych myśli, że cały bardzo długo wyczekiwany czas odpoczynku marnujemy z powodu tego mentalnego pojedynku. Dodatkowe bodźce, które fundują nam telefon lub komputer, nie pomagają. Zatem sączą się szum fal, promienie upragnionego słońca, zdrowe napoje, odgłosy plażowego pleneru oraz nasze myśli, które są zawsze w swoim żywiole.

 

Wakacyjna lista spraw

 

Chronimy siebie od stóp do głów, zabieramy olejki do opalania, chusty i kapelusze, okulary, parawany i inne wyposażenie, która ma nam ofiarować poczucie komfortu. Może warto w te szczególne dla nas wszystkich wakacje ofiarować sobie to, czego najbardziej potrzebujemy, aby odpocząć. Zabierzmy ze sobą nasz spokój, wyciszenie, zatrzymanie, oddech. Nasze telefony, komputery i pędzące myśli zaczekają w walizce. Im też należy się odpoczynek.

 

Źródło zdjęć: pexels

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...