Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

W którym kolorze ci do twarzy

W życiu otaczają nas kolory. Jedne są pełne ciepła, a inne chłodu. Każdy kolor ma swoją symbolikę. Wystarczy spojrzeć na zmieniające się pory roku. Zima jest mroźna, z dominującą bielą, a jesień – ciepła, z przewagą brązów, czerwieni i żółcieni.

 

Chcę przybliżyć Wam kolorystykę barw w odniesieniu do nas samych. W świecie mody i urody projektanci oraz styliści zaskakują nowymi kolekcjami ubrań i kosmetyków, które w danym sezonie będą królowały. Jednak tak jak w przyrodzie każda pora cechuje się swoimi barwami, tak w świecie ludzi również odgrywają one decydującą rolę. Chcąc podkreślić piękno swojej urody, a ukryć mankamenty najlepiej wykonać analizę kolorystyczną, która pozwoli na ustalenie indywidualnego profilu kolorów. Uważam to za bardzo ważne.

 

Czym jest analiza kolorystyczna?

Podczas analizy używa się kolorowych chust, dzięki którym określa się typ kolorystyczny osoby. Dzięki niej zyskujemy świadomość barw, pewność w wyborze własnego, indywidulanego stylu oraz znajomość kolorów do wybranego typu urody. Znając swój profil kolorystyczny i znaczenie barw, możemy tak dobrać swoją garderobę, dodatki oraz makijaż, aby przede wszystkim wyglądać doskonale i profesjonalnie, a także czuć się pewniej, atrakcyjniej i kobieco.

 

Jakie mamy typy kolorystyczne?

Wyróżniamy 4 typy urody: Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Wiosna i Jesień to ciepłe typy kolorystyczne, a Lato i Zima to chłodne. Każdy typ kolorystyczny będę przestawiać Wam w kolejnych artykułach. Już niebawem Pani Jesień.

 

Źródło zdjęć: pexels

Biotechnolog, biolog, kosmetolog, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. W branży kosmetycznej od 18 lat. Właścicielka gabinetu kosmetycznego Instytut Piękna. Współautorka (obok Zuzanny Sumirskiej) podręcznika Nowoczesne zabiegi fryzjerskie.