Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Sekret zdrowej opalenizny

Któż z nas nie lubi wakacji? Chyba nie ma takiej osoby! Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i rozmaitych niezapomnianych przygód, które często wspominasz podczas długich, zimowych dni.

 

 

Udając się na upragniony urlop, liczysz na piękną pogodę, gdyż twoja sympatia do słońca nie zna granic. Symbolem udanego wypoczynku jest często opalenizna, taka jak w piosence Dziewczyny lubią brąz Ryszarda Rynkowskiego.

 

 

Aby móc po powrocie z wakacji pochwalić się przed koleżankami piękną i zdrowo opaloną skórą, powinnaś ją wcześniej dobrze przygotować. Pierwszy krok to kupienie kremu z filtrem. Na rynku kosmetycznym dostępne są różne preparaty do opalania. Nowością są filtry, które oprócz ochrony przeciwsłonecznej, mają też działanie przeciwzmarszczkowe czy antycellulitowe. Zanim zaczniesz rozkoszować się promieniami słonecznymi, wykonaj peeling, a wówczas twoja opalenizna dłużej się utrzyma. Pamiętaj o wmasowaniu kremu z filtrem na 30 minut przed wyjściem na plażę. Koniecznie zacznij od balsamu z wyższym filtrem, aby zahartować skórę. Przyspieszacze do opalania zostaw na później. Nie zapomnij o nawilżaniu skóry, stosuj balsamy po opalaniu. Jeśli będziesz tak postępować, długo będziesz cieszyć się piękną, zdrową i opaloną skórą.

 

Źródło zdjęć: pexels.com

Biotechnolog, biolog, kosmetolog, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. W branży kosmetycznej od 18 lat. Właścicielka gabinetu kosmetycznego Instytut Piękna. Współautorka (obok Zuzanny Sumirskiej) podręcznika Nowoczesne zabiegi fryzjerskie.