Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Przywróć skórze naturalny blask

Wraz z wiekiem cera traci swój blask, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się liczne piegi i przebarwienia. Twarz i szyja każdego dnia wystawiana jest na działanie promieniowania UV pobudzającego do pracy melanocyty, które wytwarzają składnik barwiący skórę na brązowo. W jaki sposób jak najdłużej zachować efekt jasnej i promiennej skóry? Podpowiadamy!

Nadmierny stres, zbyt mała ilość snu, zanieczyszczenia środowiska i zła dieta – to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że skóra staje się ziemista, matowa i zmęczona. Co więcej, duże wahania temperatur, suche powietrze oraz klimatyzacja w pomieszczeniach naruszają naturalny płaszcz wodno-lipidowy. W efekcie komórki są niedotlenione, a martwy naskórek gromadzi się na powierzchni skóry. I choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to za utratę blasku i zdrowego kolorytu twarzy może również odpowiadać nieodpowiednia pielęgnacja.

Jak pielęgnować skórę?

Skóra regeneruje się, odbudowując się średnio co 28 dni, ale często naturalny proces złuszczania zostaje zaburzony. Aby zachować jak najdłużej jasną i promienną cerę, należy regularnie wykonywać peeling twarzy. Pozwoli to usunąć martwy naskórek, pobudzić produkcję kolagenu i elastyny oraz uniemożliwi powstawanie piegów i przebarwień na skórze. Poszarzała cera to również znak, że organizm potrzebuje wody. W tym przypadku należy używać kremów nawilżająco-rozjaśniających z witaminami C i E, które dodatkowo pobudzą mikrokrążenie. Witamina C, oprócz właściwości odmładzających, poprawia koloryt skóry. Ważne, aby kosmetyki były wzbogacone o filtr UV minimum SPF 15 lub wyższy, który ochroni przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego i tym samym zapobiegnie szybszemu procesowi starzenia się skóry.

Skóra znowu w formie!

Szybki i trwały efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry możliwy jest dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym opartym na działaniu witaminy C. Do tej grupy należy autorski zabieg na twarz, szyję i okolice oczu PERFECT REVIVAL AHA+C 35% marki Dr Irena Eris, w którym stosuje się 35% roztwór witaminy C i AHA, przygotowywanej przez kosmetologa bezpośrednio przed użyciem, co gwarantuje jego wysoką skuteczność. Kwasy AHA działają nawilżająco, wybielająco i normalizująco, co w efekcie poprawia koloryt cery. WITAMINA C – kwas L-askorbinowy stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, jest najsilniejszym przeciwutleniaczem, uszczelnia i zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, dzięki czemu zaczerwienienia skóry zmniejszają się. Jej działanie hamuje produkcję melaniny, rozjaśnia skórę i wspomaga usuwanie przebarwień. Dla wzmocnienia efektów zabieg PERFECT REVIVAL AHA+C 35% można wykonać z wersji z infuzją tlenową i mezoterapią bezigłową, które pozwalają zredukować widoczność zmarszczek o 27% oraz objętość, głębokość i liczbę nierówności skóry o 45%*.

 

Zapraszamy do Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris:

Royal Wilanów ul. Franciszka Klimczaka 1,

Rezerwacje: tel. 22 651 82 93; tel. 692 03 69 20 warszawa.wilanow@instytut.eris.pl

CH Stara Papiernia Al. Wojska Polskiego 3, Konstancin-Jeziorna

Rezerwacje: tel. 22 702 86 68, tel. 666 05 21 02 konstancin.zamowienia@instytut.eris.pl

Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris LUKSUS ODKRYWANIA PIĘKNA W Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris realizujemy idee holistycznego podejścia do piękna w połączeniu z wysokimi standardami obsługi. To miejsca o niepowtarzalnym klimacie. Aranżacja wnętrza wyróżnia się wyjątkowym stylem ...