Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Najciekawsze premiery kinowe

Na ekrany kin wchodzą właśnie dwa godne polecenia filmy: I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! w reżyserii Philippe’a de Chauveron oraz Trafikant Nikolausa Leytnera. Obie produkcje, choć tak różne w tematyce, są godne polecenia i oczywiście obejrzenia. Polecamy!

 

Trafikant

 

Źródło zdjęć: Aurora Films

 

Reżyseria: Nikolaus Leytner
Scenariusz: Nikolaus Leytner, Klaus Richter
Zdjęcia: Hermann Dunzendorfer
Montaż: Bettina Mazakarini
Muzyka: Matthias Weber
Scenografia: Bertram Reiter
Kostiumy: Caterina Czepek
Producenci: Dieter Pochlatko, Jakob Pochlatko, Ralf Zimmermann

Obsada: Bruno Ganz (Zygmunt Freud), Simon Morzé (Franz Huchel), Johannes Krisch (Otto Trsnjek), Emma Drogunova (Anezka), Regina Fritsch (Margarete Huchel)

Produkcja: Austria / Niemcy
Dystrybucja: Aurora Films

Scenariusz filmu został oparty na powieści Roberta Seethalera Trafikant, która ukazała się w Polsce na początku 2018 roku.
Akcja rozgrywa się w Wiedniu w latach trzydziestych XX wieku, w przededniu wkroczenia do miasta nazistów. Siedemnastoletni Franz (gra go Simon Morzé) jest praktykantem w sklepie z tytoniem, którego stałym klientem jest doktor Freud (jedna z ostatnich ról wybitnego aktora Bruno Ganza). Różni ich wszystko, ale mimo tego z czasem zaprzyjaźniają się. Kiedy młody Franz zakocha się w pięknej tancerce Anezce, zwróci się o radę do swego starszego przyjaciela. Jednak doktor Freud, mimo swego wieku i doświadczenia, nie będzie umiał rozwiązać jego problemu. Na domiar złego do Wiednia zbliżają się naziści i sprawy sercowe będą musiały ustąpić miejsca ważniejszym dylematom: pozostać w mieście czy uciekać.

 

Źródło zdjęć: Aurora Films

 

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

 

Źródło zdjęć: Gutek Film

 

Reżyseria: Philippe de Chauveron
Obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Frédérique Bel
Produkcja: Francja
Dystrybucja: Gutek Film

Idealna propozycja na letni wieczór. I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! To kontynuacja Za jakie grzechy, dobry Boże? – jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat. I tym razem problem nie będzie dotyczył związków małżeńskich i rozwodów. Młode pary postanowią zacząć nowy etap swojego życia i opuścić Francję. Oczywiście, teściowie nie zaakceptują takiej decyzji i będą starali się użyć wszelkich środków, aby zmienić ich plany. Będzie śmiesznie i zabawnie! Na ten film zapraszamy do kina Atlantic.

 

 

Źródło zdjęć: zdjęcie tytułowe Pexels

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...