Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Powrót do szkoły

Kto wraca do szkoły? Rodzice czy uczniowie? A może uczymy się od nowa? Czego warto się uczyć w postpandemicznej rzeczywistości? Jesień przynosi nową aurę, niby nowy ekscytujący początek, ale też czas wielkiej niewiadomej. Ogniska, czerwone strefy, decyzje, zalecenia. Pomiędzy kolejkami i odstępami, książki i tornistry. Co w tym roku szkolnym warto zabrać ze sobą do szkoły? Czy nowy piórnik czy może nowy mundurek pełen spokoju i zaufania, że wszystko będzie dobrze.

 

Wszystko będzie dobrze

 

Komu zaufać, żeby, najlepiej już na stałe, uwierzyć, że wszystko będzie dobrze. Od kogo zależy, jak będzie wyglądać mój dzień – moje życie? Czy jest jakiś wszechwiedzący nauczyciel, którego nauki sprawią, że będę bardziej odporny na to, co niesie życie? Czy można być po prostu szczęśliwym mimo wszystko?

 

Nauczyciele Nowej Normalności

 

W nowym porządku rzeczywistości zwanej Nową Normalnością każdy staje się własnym nauczycielem. W zewnętrznym świecie jest teraz zbyt wiele zmiennych, aby za nim nadążyć. Czasem trudno jest też nadążyć za sobą samym. Nowa Normalność dzieje się na naszych oczach. Dlatego warto dostroić się do niej, czasem się na chwilę zatrzymać i zadać sobie pytanie: dokąd zmierzam. Odpowiedzi na te pytania są zawsze w nas, w naszym wnętrzu, które jest zawsze gotowe, aby nam służyć pomocą.

 

Nowy mundurek

 

Rok szkolny, jak każdy początek, warto przyjąć ze spokojem. W spokoju znajduje się nasza mądrość i siła. Spokój nigdy nas nie zawiedzie. Jest naszym najlepszym nauczycielem. Kiedy jesteśmy spokojni, dobre i pożyteczne rzeczy rodzą się w naszych umysłach i sercach. Rzeczywistość wtedy z nami współpracuje. Spokój stabilizuje, a to jest wszystkim teraz bardzo potrzebne. Odziejmy się zatem w mundurek spokoju i pełni ufności krok po kroku idźmy na przód.

 

Źródło zdjęć: pexels

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...