Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Pitch-your start-up. Konferencja w obszarze Fintech & Regtech. 13 grudnia 2018 roku, Luksemburg

Luksembursko-Polska Izba Handlowa (Luxembourg-Poland Chamber of Commerce – LPCC, www.lpcc.lu) w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce, Luxembourg House of Financial Technology w Luksemburgu oraz sponsorami i partnerami organizuje 13 grudnia Konferencję Biznesową Luksemburg-Polska (Luxembourg-Poland Business Conference).

LPCC poszukuje polskich start-upów działających w obszarze Fintech & Regtech z już istniejącymi klientami i pełnoetatowymi pracownikami. Zgłoszenia należy przesyłać na adres app.vestbee.com/org/lpcc najpóźniej do 30 września 2018 roku (kryteria w załączniku). Zostanie wybranych 10 najlepszych start-upów z Polski. Koszty podróży i zakwaterowania (szacowane na 500 euro dla każdego start-upu) pokrywają sponsorzy współpracujący z LPCC.

Start-upy, które zostaną wybrane i zaproszone do Luksemburga, będą miały możliwość „pitchowania” przed inwestorami, zarządcami funduszy inwestycyjnych, aniołami biznesu i sponsorami, aby zdobyć jedno z trzech pierwszych miejsc.

Informacje o konferencji LPCC zamieszcza w mediach polskich (między innymi w „Rzeczpospolitej”) i luksemburskich.

 

 

Luksemburg

Luksemburg jest drugim co do wielkości centrum funduszy inwestycyjnych na świecie (po Stanach Zjednoczonych). Ma tutaj siedzibę również ponad 140 banków z całego świata. Połowa mieszkańców tego wielojęzycznego kraju to obcokrajowcy z ponad 170 państw.

Wielkie Ksiestwo Luksemburga jest modelem sukcesu gospodarczego w sektorach niszowych, takich jak: space mining, satelity, bankowość i finanse, biotechnologia oraz logistyka.

 

Luxembourg-Poland Business Conference 2018

Luxembourg-Poland Business Conference 2018 skupia się na tematach zarządzania funduszami, bankowości, ubezpieczeń i rynków kapitałowych prezentując najlepsze w tej dziedzinie start-upy z Polski.

Sektor finansowy i związana z nim działalność stanowią ponad 25% PKB Luksemburga, a rząd Luksemburga wspiera na szeroką skalę sektor Fintech & Regtech jako lidera rozwoju sektora finansowego.

Celem konferencji jest ułatwienie kontaktów pomiędzy polskimi start-upami z sektora technologii finansowych a luksemburskimi i międzynarodowymi inwestorami i klientami. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane możliwości polskich start-upów w tym sektorze, a dyskusja ekspertów z Polski i Luksemburga z tej branży pozwoli na przybliżenie tego dynamicznego rynku szerokiej publiczności.

Polskie firmy mogą z łatwością rozszerzyć swoją działalność w Europie właśnie z Luksemburga, korzystając z wielojęzycznej i wielonarodowej siły roboczej, reputacji Luksemburga jako rynku finansowego, a także bliskości rządu, lokalnych i międzynarodowych firm oraz decydentów.

Konferencja będzie trwała jeden dzień i składała się z dwóch części:

Pierwsza to przedstawienie polskim start-upom ekosystemu finansowego przez instytucje luksemburskie, takie jak: Luxembourg House of Financial Technology, Ministerstwo Gospodarki Luksemburga, LuxInnovation. Następny punkt to „pitch your start-up” przed inwestorami, funduszami, aniołami biznesu etc.

Druga część to już sama konferencja skupiajaca sie na wystapieniach i debatach ekspertow z dziedziny Fintech & Regtech z obu krajow jak i na prezentacji trzech z dziesięciu najlepszych start-upów.

Program: lpcc.lu/wp-content/uploads/2018/08/LUXEMBOURG-POLAND-BUSINESS-CONFERENCE.pdf

 

Luxembourg-Poland Chamber of Commerce (LPCC)

LPCC zostało założone w Wielkim Księstwie Luksemburga w 2012 roku jako organizacja non-profit, która skupia sie na nawiązywaniu relacji biznesowych między Polską a Luksemburgiem. Zrzesza ponad 40 członków korporacyjnych i ponad 60 członków prywatnych. Jest jedną z największych izb wielostronnych izb gospodarczych w Luksemburgu.

Co roku LPCC organizuje około 8-12 eventów biznesowych wyłącznie w języku angielskim, głównie w Luksemburgu; część z nich odbywa się również w Polsce w Ambasadzie Wielkiego Ksiestwa w Warszawie. Bierze w nich udział średnio od 40 do 250 osob z Luksemburga i z Polski.

LPCC nawiązało bardzo dobre relacje nie tylko z członkami korporacyjnymi i prywatnymi, ale także z ambasadami (Polski w Luksemburgu i Luksemburga w Polsce) oraz z innymi izbami handlowo-biznesowymi z siedzibami w obu krajach. Więcej o członkach korporacyjnych na lpcc.lu/category/corporate-members, a o naszym zespole i doradcach na lpcc.lu/about-us/board-team.

Najnowsza publikacja LPCC jest dostępna na lpbc.lu/media-center/lpbc-magazine.

 

Źródło zdjęć: pexels

Posiada trzy narodowości: polską, niemiecką i luksemburską. Urodzony i dorastający w mniejszości niemieckiej w Polsce. Kiedy miał 18 lat, wyjechał z Polski. Przeniósł się w 1992 roku do Niemiec, gdzie ukończył gimnazjum. Następnie podjął studia na Uniwersytecie w Passau w Niemczech: ekonomia ...