Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Odmrażamy

Co zostało zamrożone, a co należy odmrozić? Czy były w naszym życiu takie sytuacje, że przegapiliśmy szansę, ponieważ byliśmy zamrożeni? Nie wykonaliśmy żadnego ruchu, ponieważ w tej jednej chwili coś na zmroziło…. Lęk, strach, niewiedza, wątpliwość, brak wiary w siebie…

Może wejście do nowej normalności to czas rozpuszczenia skostniałych przekonań o sobie i świecie wokół nas?

 

Czubek góry lodowej

 

Ten czubek góry lodowej to nie zewnętrzna rzeczywistość z ukrytymi piętrzącymi się trudnościami i wyzwaniami, która niejednokrotnie wydaje nam się nieprzyjacielska, wroga, czyhająca na nasze niepowodzenie, wbrew nam, naszym oczekiwaniom, marzeniom, potrzebom i pragnieniom.

To my, z naszymi przekonaniami i myślami w naszych sercach i głowach stanowimy sami dla siebie górę lodową…W czasie i przestrzeni dla nas znanej spiętrzamy w sobie tyle myśli, nawyków i reakcji, że tracimy poczucie tego, kim jesteśmy.

 

Kurs na siebie

 

W naszej bezradności i bezsilności pozwalamy statkowi, na którego pokładzie jesteśmy, uderzyć w górę lodową – czyniąc to uderzamy w nas samych. Każdy z nas jest wyposażony w inny zestaw do nawigowania życiem. Czy dobrze poznaliśmy ten zestaw? Czy wiemy jak z niego korzystać? Czy wiemy jak nawigować naszym życiem? Czy pozwalamy, aby inni nawigowali za nas?

 

Ziemia upragniona

 

Nawigowanie swoim życiem warto zacząć od rozpuszczenia wszystkiego, co czyni nas nieautentycznym. Jeśli staniemy się prawdziwi, będziemy potrafili tak pokierować sobą, że znajdziemy się w rzeczywistości, która jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, pragnieniami, potrzebami i marzeniami. W podróży do upragnionej destynacji pomocny będzie wgląd w naszą wewnętrzną rzeczywistość. Warto podążać za głosem wewnętrznym – intuicją.

Zanim gdziekolwiek ruszymy, warto też sobie zadać pytanie: dokąd chcemy dopłynąć? Ważne jest też, jakich narzędzi do nawigacji użyjemy, aby stanąć na naszym własnym lądzie.

 

Źródło zdjęć: pexels

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...