Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

O przyjaźni dodającej skrzydeł

Film Chłopiec z burzy można oglądać w kinach od piątku 18 stycznia. Dzięki uprzejmości Monolith Films i warszawskiego Kina Atlantic obejrzałyśmy ten film dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

Chłopiec z burzy jest drugą ekranizacją powieści Colina Thiele. Pierwszy raz na ekranach kin można było go zobaczyć w 1976 roku. Obecna wersja jest znakomitym powrotem do dobrego kina familijnego.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Amelko, czy podobał Ci się film Chłopiec z burzy?

 

Amelia Tobiasz: Tak. Podobał mi się, ponieważ był bardzo ładny, mądry i wzruszający.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: O czym opowiada ten film?

 

Amelia Tobiasz: Film jest podzielony na dwie części: pierwsza opowiada o starszym panu, który musi zagłosować w sprawie projektu, który nie jest dobry dla ptaków i dla przyrody. Druga część opowiada o tym jak ten pan był chłopcem i znalazł gniazdo małych pelikanów, których mama została zabita. Postanowił zaopiekować się nimi. Pomógł mu w tym Aborygen, który był jego przyjacielem. Jak zakończyła się ta historia, możecie zobaczyć w kinie. Powiem tylko, że była bardzo ciekawa, a małe pelikany słodkie.

 

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Czy poleciłabyś film Chłopiec z burzy swoim koleżankom i kolegom?

 

Amelia Tobiasz: Warto obejrzeć ten film, bo uczy nas szacunku do przyrody, tego że przyjacielem człowieka może być zwierzę i tego, żeby być otwartym na inne kultury.

 

 

Ja również polecam Chłopca z burzy. Wszystkim, nie tylko rodzinom i dzieciom. Film porusza kilka bardzo ważnych kwestii: przyjaźni, miłości, ochrony środowiska naturalnego i tolerancji wobec innych kultur.

Akcja filmu toczy się wolno i niespiesznie, niczym życie w odludnej części australijskiego wybrzeża, podporządkowana odwiecznym prawom natury: zmianom pogody, narodzinom, śmierci. Opowieść o chłopcu, który zaopiekował się osieroconymi pelikanami, jest pełna wzruszających momentów, zabawnych sytuacji, ale także smutku i refleksji nad kondycją ludzkości i świata.

Chłopiec z burzy jest doskonałą propozycją na wspólne spędzenie czasu. Ale też jest znakomitym punktem wyjścia do dyskusji o szacunku do drugiego człowieka i przyrody.

 

Reżyseria: Shawn Seet

Obsada: Finn Little, Geofrey Rush, Jai Courtney, Trevor Jamieson

 

Źródło zdjęć: Monolith Films

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...