Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Nowa rzeczywistość – nowi przyjaciele

Nasz świat dzieli się obecnie na etapy, pierwszy, drugi, trzeci, czwarty…. A pomiędzy nimi zestaw na nowo odkrytych i zreinterpretowanych nie przez nas słów, które czy tego chcemy czy nie, mocno weszły w nasze życie. Taki nowy uzus, z którym trzeba i być może warto się zaprzyjaźnić… Kryzys, tarcza, ochrona, pomoc, wsparcie, ograniczenia, odmrażanie, odpowiedzialne zachowanie. Słowa te dotyczą nie tylko społeczeństwa czy gospodarki, ale tak naprawdę dotyczą nas samych. Słowa te były zawsze wokół nas, ale czy byliśmy na tyle uczciwi ze sobą, aby ich we własnym życiu używać?

 

Duchowa przyłbica – odkryj w sobie najlepszego przyjaciela

 

Czas i przestrzeń, w której obecnie funkcjonujemy, stwarzają możliwość przyjrzenia się naszym relacjom. Byliśmy w sieci relacji, jesteśmy w sieci relacji i w niej będziemy. Warto zadać sobie pytanie: jakie relacje wnoszą wartość do naszego życia oraz co one wnoszą? Czy się chronimy przed relacjami czy pozostajemy na nie otwarci. Obecny czas służy naturalnemu testowaniu lojalności i siły naszych relacji, również tej z samym sobą. Mówi się o powrotach do naszych żyć, ale tak naprawdę zaczynamy nowy etap. Czas TERAZ to doskonała okazja do przygotowania fundamentu naszego NOWEGO życia. Więc zanim rozpoczniemy budowanie naszej nowej rzeczywistości, pomyślmy o tym, z czego ma się składać.

 

Powroty z tarczą, a nie na tarczy!

 

Czy chcemy, aby naszym przyjacielem był notoryczny paraliżujący lęk i niepokój o przyszłość ? Czy wolimy, aby towarzyszyła nam na nowej drodze życia radość i spokój? Czy będziemy tych odpowiedzi szukać w różnorodnych relacjach z innymi czy raczej poszukamy tych odpowiedzi głęboko w sobie? Jeśli postanowimy zostać swoim najlepszym przyjacielem, któremu ufamy, to w naturalny sposób, bez wewnętrznej walki, zbudujemy w sobie duchową odporność – naszą własną tarczę, która powstała z radości i spokoju.

 

Źródło zdjęć: pexels

 

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...