Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Najlepsze lata (Mid 90s) – jedyny pokaz

Na koniec wakacji na specjalnym pokazie jeden z najlepszych filmów festiwalu Nowe Horyzonty. Jonah Hill, amerykański komik, debiutuje jako reżyser.

30 sierpnia (piątek) o godz. 20.00 w kinie Atlantic (Warszawa, ul. Chmielna 33) jedyny taki pokaz w mieście.

„Wierzcie lub nie, ale dawno nie było filmu tak bardzo cool i trendy!” –  Mateusz Demski, WP.

„Najlepszy film jaki widziałem na festiwalu Nowe Horyzonty” – Jakub Demiańczuk, Dziennikarz Filmowy.

„Naprawdę dobry film o dorastania i radzeniu sobie. Radzeniu nawet nie z problemami, a z własnymi uczuciami które nam przy nich towarzyszą” – Kamil Lutosławski, Ostatni na Sali.

Najlepsze lata, nawet jeśli utwierdzają nas w przekonaniu, że lepiej już było, są bezpretensjonalne jak pocztówka z wakacji i beztroskie jak przejażdżka na desce” – Michał Walkiewicz, Filmweb.

„Klimatyczne kino o dorastaniu, deskorolkach i epoce discmena” – Tomasz Raczkowski, Film.org.pl.

„Zakochacie się w tych chłopakach, uzależnicie się od tej ścieżce dźwiękowej” – Marla Wilcan, Kino Atlantic.

 

 

Opis festiwalowy: W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie Mid 90s amerykański komik z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania. Głównym bohaterem filmu jest 13-letni Stevie (Sunny Suljic), dla którego dorastanie wiąże się z serią rozczarowań i upokorzeń. Wychowywany przez samotną matkę chłopak kiepsko dogaduje się z rówieśnikami, a w domu bywa ofiarą agresji starszego brata (Lucas Hedges). Odskocznią od tych problemów okazuje się dla Steviego nowa pasja – jazda na desce. Porównywany do Boyhood i Jutro albo pojutrze film Hilla przykuwa uwagę także dlatego, że zapewnia widzom nostalgiczną podróż do lat 90. Niepowtarzalny klimat tamtych czasów udaje się wskrzesić za sprawą świetnej ścieżki dźwiękowej, na której hip-hopowe szlagiery z epoki sąsiadują z piosenkami Morrisseya i Nirvany. Piotr Czerkawski.

Zwiastun: https://youtu.be/Igfhy3Q5CeI
Bilety: https://kinoatlantic.pl/repertuar/date,2019-08-30

Czas trwania: 85 min
Scenariusz i reżyseria: Jonah Hill
Muzyka: Trent Reznor
Występują: Katherine Waterston, Lucas Hedges, Sunny Suljic, Alexa Demie, Na-kel Smith, Olan Prenatt, Gio Galicia, Ryder McLaughlin i inni.

Zapraszamy do kina Atlantic! Już 30 sierpnia o godz. 20.00.

 

Źródło zdjęć: materiały prasowe

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...