Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Miód i kosmetyka

Współczesne drogerie kosmetyczne oferują bogatą gamę preparatów kosmetycznych. Każdy z nich jest wyjątkowy ze względu na swój skład. W balsamach, kremach czy szamponach zawarte są cenne składniki, także i miód. Jednak jakie ten produkt pszczeli ma działanie na skórę?

Miód, stosowany dzisiaj w apiterapii, używany był już w czasach starożytnych przez Egipcjanki. Również Poppea, żona Nerona, stosowała go do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała.

Miód powoduje, że skóra staje się miękka, gładka i jędrna. Dodatkowo ma działanie odkażające i peelingujące.

Naszym czytelnikom polecam emulsję do rąk i paznokci, którą z łatwością można zrobić samemu w domu. Wystarczy 60 g miodu rzepakowego zmieszać z 60 g gliceryny (dostępna w aptece). Składniki lekko podgrzać w celu łatwiejszego ich zmieszania. Po ostudzeniu emulsja gotowa jest do stosowania. Ma działanie nawilżające i regenerujące.

Gorąco polecam.

 

Źródło zdjęć: pexels

Biotechnolog, biolog, kosmetolog, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. W branży kosmetycznej od 18 lat. Właścicielka gabinetu kosmetycznego Instytut Piękna. Współautorka (obok Zuzanny Sumirskiej) podręcznika Nowoczesne zabiegi fryzjerskie.