Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Medycyna estetyczna coraz bardziej naturalna

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz mniej inwazyjna, a przez to coraz bardziej bezpieczna. Nie ma nic złego w dyskretnym poprawianiu urody i opóźnianiu procesów starzenia się skóry nie tylko przez zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, ale również przez odpowiednio dobrane zabiegi korygujące. Wśród polecanych na pierwszym miejscu ze względu na bezpieczeństwo i trwałość znajduje się między innymi przeszczepienie pacjentowi własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest wykonywany przez doświadczonych lekarzy, a jego efekty są widoczne od razu po opuszczeniu kliniki.

Lipofilling jest metodą pozwalającą na przeniesienie tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inne wskazane miejsce. Własny tłuszcz posiada żywe komórki macierzyste i używa się go do poprawy, a także do odbudowy kształtu ciała. Jest to sposób najbardziej naturalny i w pełni bezpieczny. Tłuszczu używa się do redukcji oznak starzenia, jak również rekonstrukcji wszystkich obszarów ciała, w których z biegiem czasu nastąpiło zanikanie tkanki tłuszczowej.

Przywracanie objętości tkanek pacjenta może być wykorzystany do uwydatnienia obecnych kształtów, poprawy owalu twarzy, czy też wypełnienia zmarszczek, doliny łez, bruzd nosowo-wargowych oraz powiększenia ust i uzupełnienia objętości kości policzkowych. Nierzadko pacjenci decydują się również na zabieg odmładzania dłoni.

Uzyskany tłuszcz wspaniale sprawdza się przy powiększaniu, modelowaniu i liftingu biustu, pośladków, a ponadto jest rewelacyjnym sposobem na leczenie blizn zanikowych lub pooparzeniowych. Przeszczepienie tłuszczu daje możliwość odzyskania elastyczności skóry, modelowania piersi, opadających pośladków, pozwala na korektę asymetrii twarzy i niweluje blizny potrądzikowe, pooparzeniowe czy zanikowe.

Przed implantacją tkanki tłuszczowej celem zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i jak najlepszych efektów zabiegu korzysta się z najnowszych technologii, które umożliwiają specjalny system filtracji, oczyszczający pobraną tkankę tłuszczową. Innowacyjny zaawansowany system, zapewniający otrzymanie sterylnego, oczyszczonego i stężonego tłuszczu daje efekt jego wysokiej jakości.

Zadaniem systemu oczyszczającego pobrany materiał jest usunięcie około 97 procent lipidów oraz zbędnych elementów morfotycznych. Długość życia komórek tłuszczowych czyni przeszczep trwałym i utrzymuje się dość długo bez konieczności kolejnej korekty. Szczególną zaletą korzystania z tłuszczu naturalnego są zawarte w nim komórki macierzyste, poprawiające jędrność oraz sprężystość skóry. Pobudzając fibroblasty przyczyniają się one do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny. To działa stymulująco na proces odnowy i regeneracji skóry.

Etapy zabiegu składają się z trzech części. Pierwszy to liposukcja, czyli pobranie materiału do przeszczepu z okolic brzucha, ud, bioder, ramion lub kolan. Kolejny etap to oczyszczanie tłuszczu w celu usunięcia uszkodzonych komórek, a także krwi, lipidów czy nadmiaru płynów zebranych w trakcie liposukcji. Ostatnią fazą zabiegu jest wstrzyknięcie oczyszczonego tłuszczu w wybrane miejsca ciała. Czas zabiegu waha się od 1 do 3 godzin.
Kilka pierwszych dni po wykonanym zabiegu skóra jest nieco podrażniona, mogą też wystąpić obrzęki i niewielkie zasinienia. Czas rekonwalescencji przyśpieszają zimne okłady, a po tygodniu pacjent wraca do normalnej aktywności.

Efekty są niesamowite. Pacjenci odzyskują piękny zdrowy wygląd i znacznie poprawia się ich samopoczucie. Skóra jest jędrna, elastyczna i wygładzona, twarz nabiera wyrazu, poprawia się jej owal. Metoda ta daje bardzo naturalne efekty bez ryzyka alergii.

Przeciwwskazaniem do poddania się przeszczepienia tkanki tłuszczowej są między innymi: zbyt niska waga ciała, choroby nerek i wątroby oraz serca, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi, stany zapalne.

Cena zabiegu waha się od 3000 zł do kilkunastu tysięcy w zależności od obszaru poddanego przeszczepowi.

 

Źródło zdjęć: pexels

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Mediów i Komunikowania Społecznego, a także Studiów Podyplomowych w dziedzinie Redakcji Językowej Tekstu. Ukończyła również Autorską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu na kierunku ...