Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Marlon Brando, jego piękna wyspa Tetiaroa i ekskluzywny kurort The Brando

Zastanawiałem się, o czym tym razem napisać i inspiracja przyszła szybciej niż myślałem. Niby jak? Siedząc przy biurku spojrzałem przed siebie i jest! Jeden z moich ulubionych obrazów, kupiony pod wpływem chwili, autorstwa Andrzeja Głuszka. To była szybka decyzja i szybkie zakupy podczas licytacji, i nie było czasu na zgłębienie informacji o dorobku autora, jak również zastanawiania się nad tematem obrazu. Obrazy, które znajdują się w mojej kolekcji, często licytuję przez Internet, ale ta praca nie przykuła mojej uwagi podczas wcześniejszego oglądania katalogu online. Ale już podczas licytacji na żywo, na którą spóźniłem się, po szybkim jej obejrzeniu musiałem ten obraz posiadać.

Praca Andrzeja Głuszka wprowadzała spokój i relaks, którego w tym czasie potrzebowałem i poszukiwałem. Po przyjściu do domu rozpocząłem badanie tytułu obrazu, szukając pomocy w Internacie. Jak ogromne było moje zdziwienie, gdy Tetiaroa okazała się nazwą wyspy należącą do nikogo innego jak do Marlona Brando, na której miał być wybudowany eco-resort. Byłem pewien, że obraz przedstawia fikcyjną wyspę, a tutaj czekało na mnie miłe zaskoczenie. Co więcej, obraz faktycznie ukazywał wyspę, jaką można podziwiać na zdjęciach w Internecie z oddanymi najmniejszymi detalami. Autor pracy wykonał kawał dobrej roboty i dzięki niemu mam kawałek wyspy Marlona Brando na własność, na której spędzam wolne chwile przy biurku.

Od bardzo dawna Polinezja Francuska, jak również inwestycje hotelowe sieci IHG, w tym Hotel Intercontinental Bora Bora, były w moim obszarze zainteresowań. Tym bardziej nowy obiekt o tak barwnej historii zainteresował mnie jeszcze bardziej.

 

 

A teraz parę informacji dla osób planujących wyjazd i chcących zwiedzić jedną z piękniejszych wysp na Polinezji Francuskiej. Jak już planować dalekie podróże, to tylko do miejsc z historią w tle i do takich, z których wraca się bogatym o nowe doświadczenia.

 

 

The Brando to ekskluzywny i luksusowy kurort na zapierającym dech w piersiach pięknym prywatnym atolu Tetiaroa na Polinezji Francuskiej, składający się z kilku wysepek otaczających błyszczącą lagunę, zaledwie 30 mil na północ od Tahiti.

Tetiaroa zawsze było miejscem o oszałamiającej urodzie i spokoju. Najpierw ulubioną wyspą dla tahitańskiej rodziny królewskiej, a później dla słynnej gwiazdy kina Marlona Brando, który wybrał wyspę na swoją osobistą „świątynię”.

The Brando ustanowił nowy światowy standard, będąc pionierskim modelem kompleksu hotelowego, w którym wykorzystana została zrównoważona technologia i energia odnawialna, bez uszczerbku dla luksusu i komfortu przebywających w nim gości. Woda morska jest wykorzystywana w klimatyzacji kurortu. Zastosowane są tu odnawialne źródła energii, takie jak: energia słoneczna i olej kokosowy. Na miejscu goście znajdą również stację badawczą z licznymi programami dla wszystkich grup wiekowych.

 

Kurort oferuje beztroski luksus pośród dziewiczej przyrody i jest jednocześnie naturalnym rezerwatem przyrody. The Brando został tak zaprojektowany, aby odzwierciedlać polinezyjski styl życia i kulturę. To ośrodek all inclusive, oferujący 35 luksusowych willi, z których każda dysponuje prywatną plażą i małym basenem. Można się tu dostać tylko liniami Air Tetiaroa z lotniska na Tahiti. Lot trwa 20 minut. Połączenia odbywają się na wyłączność.

Wielokrotnie nagradzana kuchnia Guy’a Martina z restauracji Le Grand Véfour w Paryżu nagradzanej gwiazdkami Michelin stanowi inspiracje dla dwóch restauracji hotelowych serwujących kuchnię polinezyjską, „Fusion East & West” i klasyczne dania kuchni francuskiej.

Szefem Kuchni The Brando jest Bertrand Jeanson, który kreuje swoje dania pod nadzorem Guy’a Martina. Miejscowy hotelowy ogród i sad dostarczają warzyw i owoców z upraw ekologicznych.

 

Les Mutinés to znakomita restauracja The Brando ze światowej klasy piwnicą z najlepszymi winami zebranymi z całego świata.

 

 

Kurort składa się ze starannie zaprojektowanych willi, które odzwierciedlają polinezyjski styl życia i tradycje. Każda z nich jest wyposażona w luksusowe meble i udogodnienia, w tym prywatne małe baseny z widokami na lagunę.

Hotelowe Spa „Varua Polynesian” specjalizuje się w najlepszych holistycznych zabiegach inspirowanych polinezyjskimi tradycjami w połączeniu z nowoczesnymi technikami. Spa oferuje prywatne masaże oraz zestaw zabiegów dla par.

Hotelu The Brando oferuje wiele atrakcji, w tym: nurkowanie w koralowym ogrodzie, paddleboarding, kajaki, tenis, jazdę na rowerze, a także odkrywanie dziewiczych prywatnych wysepek otaczających lagunę oraz wycieczki i warsztaty z przyrodoznawcami.

 

Na terenie ośrodka znajduje się biblioteka i „Centrum Odkrywców”, w którym można znaleźć książki o Polinezji Francuskiej oraz uczestniczyć w wykładach i pokazach dotyczących polinezyjskiej kultury, historii i stylu życia. Naukowcy z „Centrum Odkrywców” zajmujący się badaniami na miejscu dzielą się informacjami z gośćmi hotelowymi dotyczącymi tematów ich badań oraz gatunków ptaków i życia morskiego odkrytego na terenie atolu Tetiaroa.

 

Kompleks wypoczynkowy The Brando został zainspirowany oryginalną wizją Marlona Brando, któremu zależało, aby stworzyć przedsięwzięcie, które współgra z odwiedzającymi, sprzyja poznaniu miejsca i mieszkańców Polinezji Francuskiej. Marlon Brando chciał zachować naturalne piękno, różnorodność biologiczną i bogactwo kulturowe Tetiaroa. Planując realizacje swojego pomysłu, chciał, aby „Centrum Odkrywców” mogło być ośrodkiem badań i edukacji oraz modelowym ośrodkiem hotelowym z wykorzystaniem zasad i filarów zrównoważonego rozwoju.

W 1999 roku Marlon Brando poprosił długoletniego mieszkańca Tahiti Richarda Baileya z Pacific Beachcomber S.C., aby podzielił się swoją pasją ochrony środowiska i służył pomocą w opracowaniu planu i realizacji projektu kompleksu hotelowego. Richard Bailey miał ogromne doświadczenie, ponieważ był twórcą niektórych z najlepszych kurortów w regionie.

Obaj realizowali wizję stworzenia pierwszego na świecie ośrodka wypoczynkowego – wyspy, na której innowacyjne nowe technologie nadal gwarantowały luksus gościom, były przyjazne dla środowiska i jednocześnie respektowały bogatą kulturę miejsca.

 

The Brando dąży do zachowania, respektowania i wspierania polinezyjskiej kultury, gościnności i tradycji, jak również chce być wzorem dla reszty nowopowstających podobnych hoteli na świecie. Aktualne projekty „Centrum Odkrywców” obejmują: badanie stanowisk archeologicznych Tetiaroa, mapowanie atolu i badania dotyczące zakwaszenia oceanów. Goście kurortu The Brando mają możliwość zapoznania się z wizją ośrodka dotyczącą „University of the Sea”. Naukowcy z wyspy współpracują z naukowcami z regionu, jak również aktywnie uczestniczą w badaniach prowadzonych przez niektóre z wiodących instytucji badawczych na świecie.

 

 

 

Jakie ośrodki znajdują się nieopodal? Są to wielokrotnie nagradzane: InterContinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa, InterContinental Le Moana Bora Bora, InterContinental Tahiti Resort & Spa, Maitai Polynesia Bora Bora, Maitai Rangiroa. Jest w czym wybierać.

 

Pomimo pogody, jaką mamy za oknem, myślę, że udało mi się Państwa przenieść chociaż na chwilę na wyspę Tetiaroa, pełną niespodzianek. Mam nadzieję, że zainspirowałem do dalekich podróży!

Do zobaczenia w The Brando.

 

Źródło zdjęć: materiały prasowe The Brando

Doradca i ekspert hotelowy, trener i audytor hotelowy, wykładowca akademicki. Zajmował różne stanowiska operacyjne i zarządcze w hotelach sieciowych w kraju i zagranicą, między innymi w: Accor, Starwood, InterContinental Hotels Group (IHG), Hilton, Grupa Arche. Doświadczenie w branży zdobywał ...