Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Maiden – ocean wolności

Maiden to kolejny dokument, który można obejrzeć w kinach tego lata (premiera 9 sierpnia). Tym razem będzie o upartych, odważnych i niezależnych kobietach oraz o ich determinacji, sile i marzeniach.

W 1989 roku po raz pierwszy w prestiżowych i skrajnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race wzięła udział załoga kobieca. Na pokładzie jachtu Maiden Tracy Edwards zgromadziła kobiety, które nie godziły się na to, by mówiono o nich: „Dziewczyny na morzu to same problemy” czy „Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni”.

Film opowiada nie tylko o walce z groźnym oceanem, gdzie stawką jest życie lub śmierć, ale przede wszystkim o walce z lekceważeniem i pogardą, walce o szacunek, uznanie i należne kobietom miejsce w sporcie.

Maiden trzyma w napięciu jak najlepszy dreszczowiec, ale też wzrusza do łez. Bez wahania dokument ten można zadedykować wszystkim tym, którzy jeszcze wątpią, że kobieta nie da rady, nie potrafi…

 

 

Reżyseria: Alex Holmes
Muzyka: Rob Manning, Samuel Sim
Zdjęcia: Chris Openshaw
Obsada: Tracy Edwards
Produkcja: Wielka Brytania
Dystrybucja: Gutek Film

 

Źródło zdjęć: Gutek Film

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...