Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Naturalne źródło piękna – mezoterapia CFG Harmony

Nasza skóra jest tkanką bogatą w komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Regeneracja skóry polega na namnażaniu i różnicowaniu komórek macierzystych w komórki potomne, które uzupełniają lub zastępują uszkodzone. Ten proces zachodzi tylko dzięki aktywującym je czynnikom wzrostu. Z wiekiem wymiana komórek ulega spowolnieniu, dlatego też na skórze powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka i traci gęstość. Jak zahamować, a nawet odwrócić proces starzenia się skóry w sposób naturalny i zrównoważony – zapytaliśmy dr n. med. Beatę Dethloff.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Pani Doktor, w jaki sposób nasza krew może nas odmłodzić?

Dr Beata Dethloff: Nasza krew jest bogatym źródłem czynników wzrostu, które naturalnie inicjują komórki macierzyste w skórze do regeneracji. Do niedawna w klinikach medycyny estetycznej można było wykonać tzw. wampirzy lifting na bazie osocza bogatopłtkowego. Od kilku lat hitem jest mezoterapia CGF (z ang. concentrated growth factor) skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pobieranym z krwi obwodowej pacjenta. Jest to bezpieczny produkt zwłaszcza dla alergików, ponieważ nie wywołuje odczynu autoimmunologicznego, gdyż pochodzi z własnego organizmu.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Czym ta metoda różni się od osocza bogatopłytkowego?

Dr Beata Dethloff: W metodzie CFG innowacyjnością jest to, iż czynniki wzrostu są pozyskiwane w skoncentrowanej postaci i uwalniają się dłużej w skórze, co zapewnia silniejszą i długotrwałą stymulację komórek macierzystych, a w związku z tym intensywniejszy i trwalszy efekt odmłodzenia. Z krwi obwodowej odseparowuje się komórki z antygenem CD34+, który aktywizuje nieaktywne czynniki wzrostu w skórze, dzięki czemu ich stężenie jest o wiele wyższe niż przy standardowej mezoterapii osoczem. Antygeny CD34+ znajdują się pomiędzy warstwą złożoną głównie z erytrocytów a wartstwą osocza bogatopłytkowego.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Jak wygląda zabieg?

Dr Beata Dethloff: Preparat CGF można otrzymać w dwóch postaciach – płynnej (CGF One i CGF Liquid) lub żelowej (CGF Harmony). W formie płynnej skoncentrowane czynniki wzrostu są aplikowane metodą mezoterapii i wykorzystywane do ujędrnienia skóry oraz poprawy jej elastyczności. CGF One wykorzystujemy na małych obszarach, takich jak: szyja, okolice oczu, ust, dłoni. CGF Liquid natomiast stosowany jest na większych obszarach, takich jak: twarz, dekolt, czy owłosiona skóra głowy.
Jeśli skóra potrzebuje intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji czynników wzrostu skoncentrowanych w postaci żelu – CGF Harmony, co zapewni intensywniejszą stymulację.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Dziękuję za rozmowę i przypominamy, że do końca grudnia można skorzystać ze specjalnej oferty 2 zabiegi mezoterapii CGF Harmony w cenie 1 w klinikach Dr Beata Dethloff.

 

Sprawdź ofertę: https://drbeatadethloff.pl/produkt/mezoterapia-cgf-harmony-2-cenie-1/

 

Dr n. med. Beata Dethloff – doktor nauk medycznych, lekarz medycyny estetycznej i specjalista w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe‘a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. Twórczyni marki nowoczesnych klinik medycyny estetycznej i anti-aging Dr Beata Dethloff, które oferują holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii i SPA, trychologii, dietetyki oraz testów nutrigenetycznych, lipidomicznych i pokarmowych.

 

 

Dr Beata Dethloff
Klinika Warszawa: ul. Nowogrodzka 21
Klinika Konstancin-Jeziorna: CH Stara Papiernia, 1p., al. Wojska Polskiego 3
tel. 791 010 000
klinika@drbeatadethloff.pl
www.drbeatadethloff.pl

 

 

Źródło zdjęć: Kliniki Dr Beata Dethloff

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...