Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Koniec czy początek?

Skończył się wrzesień. Zaglądamy do października. Co przyniesie piękna polska złota jesień?

Trudności postpandemicznej rzeczywistości stoją na rozstaju dróg. A my razem z nimi. Czy będziemy znów zamknięci w domach? Jak to ma dalej wyglądać? Znaków zapytania jest więcej niż odpowiedzi, które wymawiane na głos lub w myślach kryją się za maseczkami podróżujących środkami transportu miejskiego. Zakaz lotów, wjazdów, wyjazdów, czerwone, zielone kraje i miasta, punkty i zagrożenia. Logistyczne sudoku Nowej Normalności nieco daje w kość. Czy będziemy jeszcze wolni? Czy będzie jeszcze normalnie?

 

Wypróbuj nowy program antywirusowy

 

Czy tego pragnęliśmy czy nie, wirus zresetował nasze życie. Ktoś otrzymał szansę, ktoś ją stracił. Warto dbać o to, aby każdy koniec był mimo wszystko początkiem. Dlatego, że tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za każdy koniec i początek. Jesteśmy kreatorami tego, co przychodzi i odchodzi w naszym życiu. Naturalnie nikt nie zapraszał wirusa do swego życia. Jednak przyjęcie trudności z otwartymi ramionami i potraktowanie ich jako szansy na początek, a nie koniec, jest najlepszym programem antywirusowym. Koszt takiego programu to czas, który poświęcisz sobie, aby zaprzyjaźnić się z trudnościami i stworzyć z nich początek czegoś naprawdę dobrego.

 

Zagraj wirusowi na nosie

 

Wspaniale jest odkrywać znaczenie słów „śmiech to zdrowie”. Zarażajmy radością. Wewnętrzne szczęście można pozyskać bez recepty. Wystarczy się uśmiechnąć. Uśmiech jest wyzwalaczem wszelkiego dobra na każdym poziomie naszego życia. Zrób eksperyment i kiedy tylko możesz, uśmiechaj się choćby pod nosem. Rób to automatycznie, traktuj uśmiechanie się jak jakikolwiek inny pozytywny nawyk w Twoim życiu. Raduj się i dziel swoim uśmiechem. Noś z dumą uśmiech od ucha do ucha. Bądź za niego odpowiedzialny, jak za noszenie maseczki w środkach transportu miejskiego. Niech żyje uśmiech!

 

Źródło zdjęć: pexels

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...