Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Jaki kochany piesek

Teoretycznie lato to czas wakacji, beztroski, chwile relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Wakacje to też czas próby dla relacji na linii człowiek i jego czworonogi podopieczny. Wakacyjna przygoda może przerodzić się w trwałą relację albo zakończyć nagłym porzuceniem, ponieważ w wakacje chcemy wygody, a nie rutyny i codziennych obowiązków. Wakacje to taki niby dobry czas i wymówka, aby coś utrwalić lub zakończyć z jednym dniem. Na każdej linii.

 

Pieskie życie

 

Przytulanie, głaskanie, tona różnorodnych czułych gestów i pieszczot. Przelewamy miłość na ukochanego pupila, którą czerpiemy z niekończącego się jej źródła w nas. Mamy tyle do ofiarowania – czas i przede wszystkim siebie. Taka relacja opiera się na bezinteresowności. Nie istnieje warunkowanie, kochasz czworonoga bezgranicznie, a on Ciebie. Koniec kropka. I tylko w międzyczasie wzdychamy do siebie lub w powietrze z nutą zazdrości, kiedy marzymy o takim pieskim życiu po prostu dla siebie.

 

Dolce far niente

 

Każdy w skrytości serca marzy o pieskim życiu. Nic nie robisz tylko śpisz lub sobie leżysz, jesteś karmiony, głaskany, wyprowadzany, zadbany, zaopiekowany i zabierany do weterynarza itd. Dolce vita czy dolce far niente brzmią jak najpyszniejszy na świecie deser, który nam się materializuje wyłącznie w naszych snach. Tak jakbyśmy nie mogli po niego sięgnąć, ponieważ pozostaje za szklaną gablotą naszej fantazji. Może warto przekazać tyle samo uwagi, pieszczot, czułości i miłości sobie ile naszemu pupilowi? Równowaga w kochaniu podbija stawkę w grze zwanej życiem, w którym najważniejszą rzeczą jaką można sobie i innej istocie ofiarować jest miłość.

 

Zakochany kundel

 

Zanim zdecydujesz się ofiarować miłość drugiej istocie – rozejrzyj się w sobie i sprawdź czy kochasz siebie na tyle, że Twoje pokłady i potrzeba dawania oraz otrzymywania miłości są w równowadze. Spraw, aby wakacyjna przygoda z samym sobą na tyle się utrwaliła, żeby nie porzucać innych, ale przede wszystkim używając wymówek nie porzucać siebie samego.

 

Źródło zdjęć: pexels

 

certyfikowany Chief Happiness Officer, mówca motywacyjny, mentor. Kocha pracować z ludźmi, dla ludzi, na rzecz ich szczęścia, ponieważ głęboko wierzy, że źródłem szczęścia jest nasza prawdziwa natura. Na podstawie własnych codziennych doświadczeń w poszukiwaniu szczęśliwej siebie opracowała ...