Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Jak podnieść opadające powieki? O korekcji powiek w wywiadzie z dr Beatą Dethloff

Jak mówi znane powiedzenie oczy są zwierciadłem duszy, nic więc dziwnego, że każda kobieta przykłada dużą wagę do ich wyglądu. Jak skutecznie usunąć nadmiar skóry i tkankę tłuszczową, gromadzącą się pod powiekami, a tym samym otworzyć oko i sprawić, aby cała twarz wyglądała na młodszą i bardziej wypoczętą? – zapytaliśmy doktor nauk medycznych Beatę Dethloff.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Pani doktor dlaczego opadają nam powieki?

Dr Beata Dethloff: Nadmiar skóry na powiekach następuje z kilku powodów. „Ciężkie” powieki mogą być wynikiem uwarunkowań genetycznych, czyli ukształtowania twarzy, a mianowicie opadających zewnętrznych części brwi. Opadanie powiek jest głównie związane z wiekiem i utratą jędrności skóry, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i szybciej wiotczeje. Opadanie powiek może być też spowodowane niewydolnością mięśnia dźwigacza otwierającego oko lub być jednym z objawów innych chorób, na przykład miastenii.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Czy można zapobiec opadaniu powiek?

Dr Beata Dethloff: O tendencji do opadających powiek decyduje w dużej mierze genetyka i tryb życia. Picie alkoholu, zła dieta powodują obrzęki. Tak samo, jak nieprawidłowy demakijaż oraz brak odpowiedniej pielęgnacji rozciągają delikatną skórę wokół oczu. Ważne jest, aby chronić oczy przed promieniami UV za pomocą dobrej jakości okularów słonecznych. Światło jarzeniowe lub nieodpowiednio wyregulowany monitor często zmuszają do mrużenia powiek, co może również pogłębiać zmarszczki. Warunek jest jeden: trzeba zacząć zapobiegać, zanim jeszcze pojawi się problem.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Jak zlikwidować opadające powieki?

Dr Beata Dethloff: Korekcja laserowa powiek, zwana też blefaroplastyką, to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na opadające powieki. Decydują się na niego najczęściej osoby po 35. roku życia, które przez opadające powieki oraz przepukliny tłuszczowe wyglądają starzej i sprawiają wrażenie zmęczonych. Metoda ta jest wykorzystywana nie tylko w celach estetycznych, ale również zdrowotnych. Niejednokrotnie nadmiar skóry powiek górnych doprowadza do problemów z widzeniem.

 

Izabela Husarzewska-Tobiasz: Jak wygląda zabieg blefaroplastyki i czy jest bolesny?

Dr Beata Dethloff: Przed zabiegiem pacjent poddawany jest szczegółowemu wywiadowi, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym, więc jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu blefaroplastyki chirurg usuwa nadmiar skóry powiek górnych wraz z podskórnymi złogami tłuszczu (jeśli takie występują) przy pomocy noża laserowego. Po zabiegu lekarz zakłada szwy na około 7 dni. Aby blizny pozabiegowe były jak najmniej widoczne, szew umieszcza się w załamaniu powieki górnej. Po zabiegu laserowej korekcji powiek okres gojenia jest szybszy niż po tradycyjnej korekcji chirurgicznej. Zabieg trwa około 2 godzin i pozwala nadać powiece wypoczęty wygląd, odmładza oczy, a tym samym całą twarz. Czas gojenia, zależnie od indywidualnych uwarunkowań, wynosi około 2-4 tygodni. Laserowa plastyka powiek górnych to koszt od 4500 – 6000 zł.

 

Dr n. med. Beata Dethloff – doktor nauk medycznych, lekarz medycyny estetycznej i specjalista w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe’a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. Twórczyni marki nowoczesnych klinik medycyny estetycznej i anti-aging Dr Beata Dethloff, które oferują holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii i SPA, trychologii, dietetyki oraz testów nutrigenetycznych, lipidomicznych i pokarmowych.

 

Dr Beata Dethloff
Klinika Warszawa, ul. Nowogrodzka 21
Klinika Konstancin-Jeziorna, CH Stara Papiernia, 1 p., al. Wojska Polskiego 3, tel. 791 010 000
klinika@drbeatadethloff.pl
www.drbeatadethloff.pl

 

 

Źródło zdjęć: Kliniki Dr Beata Dethloff; zabieg wykonuje dr Małgorzata Legocka (chirurg); zdjęcie oka – pexels;

Freelancerka realizująca projekty kulturalne i związane z przemysłami kultury, prowadząca działania PR dla marek selektywnych oraz organizująca eventy. Absolwentka Filologii Polskiej na UW (specjalizacja animacja kultury) oraz Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej ...