Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Fascynujący świat istot żywych

Seks dla przyjemności, tworzenie narzędzi czy korzystanie z ognia wydają się wyłącznie domeną ludzi. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, nie jesteśmy jedynym gatunkiem żyjących istot wykonujących powyższe czynności. Okazuje się, że orangutany używają liści, aby nie zranić się i zerwać owoc posiadający kolce, a delfiny zabezpieczają dziób gąbką przed ukłuciem przez jeżowce.

Wybitny genetyk Adam Rutherford wziął pod lupę świat żywych stworzeń i zaczął badać, czym tak naprawdę różnimy się od zwierząt. Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta: odróżniamy się przede wszystkim wysoko rozwiniętą kulturą, dzięki której wykonywanie tych samych podstawowych czynności przenieśliśmy na zdecydowanie wyższy poziom.

Dzięki talentowi pisarskiemu i cierpliwości Rutherforda wszelkie procesy naukowe autor przedstawił w sposób przyjazny i wciągający dla przeciętnego odbiorcy na co dzień nie obcującego ze światem nauki. Księga ludzi to wartościowa lektura dla każdego zainteresowanego poznaniem genezy ludzkości, szczegółów ewolucji i ciekawostek ze świata żywych istot.

 

 

Dane wydawnicze:
Tytuł: Księga ludzi. Opowieść o tym, jak staliśmy się nami
Autor: Adam Rutherford
Tłumaczenie: Adam Tuz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
Cena: 39,99 zł
ISBN/EAN: 978-83-8169-206-9

 

Źródło zdjęć: zdjęcie otwierające: pexels, zdjęcie w tekście: Monitor Kulturalny

 

Monitor Kulturalny to magazyn dedykowany księgarzom, bibliotekarzom oraz wydawcom książek i płyt z muzyką i filmem. Prezentowane na łamach nowości wydawnicze i recenzje mają pomóc w doborze najlepszej oferty, którą można zaoferować klientom księgarni, czy biblioteki. W każdym wydaniu podawane ...