Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Familia bistro – Garbary – Kuchnia Wileńska – miejsce, w którym warto być

Dzisiaj, kiedy najcenniejszą wartością staje się dla nas czas, bycie z bliskimi i  celebrowanie ważnych momentów życiowych nabiera zupełnie innego wymiaru. Żyjemy w czasach wszechobecnej „aplikacji” na rabaty wszelkiego rodzaju, na złożenie zamówienia w celu zakupu odkurzacza, na rezerwacje w hotelu, na zamówienie konkretnego posiłku do domu, na zakup kwiatów dla ukochanej osoby i można by tak w sumie jeszcze wymieniać i wymieniać. Mnie zaczyna to przerażać?

Niedługo w hotelach panie pokojowe zostaną zastąpione przez roboty sprzątające. Jedna z wiodących marek hotelowych przeprowadza już testy, które przyniosą z pewnością takie rozwiązanie technologiczne. Rozmawiałam ostatnio na ten temat z osobą, która odbywa bardzo wiele podróży służbowych. Pokazała mi film jak na lotnisku w Monachium testuje się obecnie robota-sztuczną inteligencję do obsługi podróżnych. Muszę przyznać, że w pierwszej chwili zadałam sobie pytanie: czy nas, ludzi, za chwilkę nie zastąpią roboty?! Jak to będzie wszystko wyglądało? Jak na statku kosmicznym w filmie Star Trek?! Ale po chwili przyznałam rację mojej rozmówczyni: przecież 100, 200 lat wcześniej testowano koleje parowe i samoloty. Wtedy ludzie też się obawiali tych wielkich maszyn, a dziś korzystamy z nich bardzo często. Dzięki nim poznaliśmy nowe rejony świata, dzięki nim rozwija się gospodarka i wymiana handlowa. Myślę, że właśnie w dobie tych wszystkich najnowszych udogodnień technologicznych, w dobie pogoni za czasem warto korzystać z tego typu udogodnień technologicznych, aby swoje życie ułatwić, aby mieć więcej czasu na te ważne sprawy, dla ważnych w naszym życiu osób.

 

 

Zadajecie sobie pewnie teraz Państwo pytanie: jaki związek ma Familia bistro – Kuchnia Wileńska ze wstępem? Otóż ma, bardzo duży. Chcemy być właśnie tym miejscem, gdzie spotykają się przyjaciele i rodzina po wygospodarowaniu  cennego czasu. Chcemy być postrzegani jako miejsce, gdzie warto przyjść dobrze zjeść, poczuć się jak u rodziny i po naładowaniu dobrą energią oddalić się do swoich codziennych wyzwań. Dlatego stawiamy na dobrą atmosferę, przyjazne nastawienie, uśmiech i pozytywną energię. Nasi pracownicy to część naszej rodziny. Czujemy się za nich odpowiedzialni. My, jako właściciele, przeżywamy razem z nimi ich wzloty, nowe miłości, egzaminy na uczelni. Nasi pracownicy natomiast nawiązują niesamowite relacje z naszymi gośćmi: poznają ich historie, pamiętają co, kto lubi. Witają się jak dobrzy znajomi. Na pierwsze nasze urodziny przyszło tylu gości, że trudno było ich wszystkich pomieścić w lokalu. Dostaliśmy kwiaty, prezenty, uściski i obrazy. Nie daliśmy rady utrzymać kamiennej twarzy. Polały się łzy. Okazało się, że trudy pierwszego roku prowadzenia własnego biznesu, popełniania błędów opłaciły się. Nasza filozofia ma jednak znaczenie nie tylko dla nas. Są ludzie, dla których rodzina jest równie ważna jak i dla nas samych. To te pierwsze urodziny dodały nam skrzydeł i energii do dalszych działań. Codziennie wstajemy z myślą, czym jeszcze możemy zaskoczyć naszych cudownych, familijnych gości? Mogę tutaj opisywać nasze specjały, frykasy, oryginalne produkty z Litwy, które staramy się sprowadzić, ale myślę, że nie o to w tym wszystkim chodzi. Tak naprawdę chodzi o emocje i wzajemne relacje. Myślę, że w tych szalonych, zabieganych czasach ważne jest, aby mieć takie miejsce, gdzie czujemy się dobrze, gdzie czujemy się akceptowani, gdzie widzimy, że nasz system wartości jest tak samo ważny, że ktoś myśli podobnie. Familia bistro – Kuchnia Wileńska powstała z myślą o kultywowaniu tradycji, szacunku dla członków rodziny. Powstała z myślą o rodzinie i przyjaciołach, którzy wspierali nas i utwierdzali w przekonaniu, że warto.

 

 

Dla nas jakość jest na pierwszym miejscu. Dzieci naszych gości, nawet największe niejadki, zajadają się naszym domowym rosołem. Dlaczego? Bo: prosta receptura, mnóstwo warzyw i świeże mięso. Żadnej chemii. Żadnej mikrofalówki. Przecież gotujemy dla gości familijnych – to tak jakbyśmy gotowali dla samych siebie, dla swoich dzieci. Moralnie nie godzimy się na żadne skróty, np.: mikrofalówki, mrożenie gotowych potraw. Nie stosujemy nowoczesnych technik kulinarnych, choć może kiedyś się pokusimy o to, aby spróbować czegoś nowego. Kuchnia w Familii jest dokładnie taka jak w domu Dziadków i Pradziadków. Na talerzu ląduje porcja dobrej energii, która powstaje z najbardziej wartościowych produktów dostępnych na rynku. Inne restauracje stosują na to nazwy, poddają się klasyfikacjom, a my wychodzimy z założenia, że jesteśmy tradycyjni, staramy się być czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie serwuje się jedzenie. Na pewno część naszych stałych klientów to czuje i to jest dla nas najważniejsze. Jeżeli ktoś ma ochotę na podróż do Wilna w Gdańsku, to serdecznie zapraszam do dokonania rezerwacji przez naszą stronę internetową. Proszę prosić o obecność Adama, który z przyjemnością skomponuje menu dostosowane do gustu, ale też odzwierciedlające wileńskie przysmaki. Z przyjemnością opowie o frykasach, którymi był karmiony z należytą celebracją przez swoich ukochanych Dziadków w Wilnie dwie przecznice od Ostrej Bramy.

 

 

Zofia F. Muller-Mrozińska

Źródło zdjęć: Zdjęcia Autora

Familia bistro – Kuchnia Wileńska powstała z myślą o kultywowaniu tradycji, szacunku dla członków rodziny. Powstała z myślą o rodzinie i przyjaciołach, którzy wspierali nas i utwierdzali w przekonaniu, ze warto. Miejsce to jest hołdem dla moich kochanych Dziadków, którzy zaszczepili we mnie ...