Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
Do góry

Cera lśni blaskiem złota

Złoto najczęściej kojarzy się z piękną biżuterią. Jednak okazuje się, że dzisiaj ma ogromne zastosowanie w różnych dziedzinach życia, takich jak sztuka kulinarna, budownictwo, a także kosmetyka.

Coraz więcej firm kosmetycznych wzbogaca swoje produkty o ten cenny pierwiastek chemiczny. Niezwykłe właściwości chemiczne złota uczyniły z niego bardzo praktyczny i niebywale pożądany kruszec. Od pokoleń jest symbolem dostatku i luksusu. Swym promiennym blaskiem cieszy oczy, a nawet i skórę.

Historia złota sięga czasów starożytnego Egiptu. Stamtąd trafił do Europy. Dzisiaj przeżywa ogromny rozkwit. W kosmetyce wykorzystuje się 24-karatowe czynne złoto w postaci zmikronizowanej. Ma działanie nawilżające, zwężające ujścia gruczołów łojowych, antybakteryjne, a także przeciwzapalne. Dodatkowo złoto koi podrażnioną skórę, przyspiesza migrację innych składników czynnych w głąb skóry, stymuluje syntezę kolagenu, odmładza oraz wspomaga proces tworzenia płaszcza ochronnego na powierzchni naskórka. Najlepiej się sprawdza w zabiegach kosmetycznych o działaniu regenerującym, rozjaśniającym, odmładzającym i silnie nawilżającym. W preparatach kosmetycznych najczęściej łączy się złoto z jedwabiem, kolagenem i witaminą C, co daje rewelacyjne efekty.

 

Źródło zdjęć: pexels

Biotechnolog, biolog, kosmetolog, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. W branży kosmetycznej od 18 lat. Właścicielka gabinetu kosmetycznego Instytut Piękna. Współautorka (obok Zuzanny Sumirskiej) podręcznika Nowoczesne zabiegi fryzjerskie.